logo Fundacji Innopolis

90-229 Łódź, ul. Kamińskiego 21, II piętro, mail: fundacja@innopolis.pl
Kontakt w sprawie projektów i współpracy: kom. 512-667-512
Kontakt w sprawie oferty szkoleniowej: kom. 537-201-300
Kontakt z biurem Fundacji: kom. 798-201-307.

E-RECEPCJA

logo z symbolem niepełnosprawność

MOTIVATION PUNCH - dla uczniów i rodziców

Program profilaktyki szkolnej - dla uczniów i rodziców

W ramach MOTIVATION PUNCH prowadzimy spotkania zarówno z uczniami, jak i rodzicami. Zapraszamy szkoły podstawowe (klasy VI-VIII) i ponadpodstawowe do współpracy w zakresie realizacji nowoczesnej formy profilaktyki zachowań ryzykownych oraz integracji zespołów klasowych.

Logo Motivation Punch

Zapraszamy do współorganizowania spotkań jednorazowych albo cyklu 5-15 zajęć warsztatowych (w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, pozaszkolnych lub wyjazdowych).

Informacje - Jarosław Stępień: szkolenia@innopolis.pl
Bezpośredni kontakt w sprawie oferty na zajęcia MOTIVATION PUNCH: komórkowy (+48) 537-201-300.​

MOTIVATION PUNCH obejmuje warsztaty profilaktyki uniwersalnej, selektywnej i wskazującej w formie rówieśniczej i liderskiej w następujących obszarach:

1. Godność człowieka (z wykorzystaniem metody worek przeznaczenia), 
2. Prawa człowieka (z wykorzystaniem filmów Foundation Youth for Human Rights), 
3. Prawa dziecka, 
4. Empatia (gra terenowa)*, 
5. Inteligencja i jej różne wymiary, 
6. Inteligencja – sąd nad Enderem (z wykorzystaniem filmu Gra Endera), 
7. Środki psychoaktywne** w opinii młodzieży z całego świata (z wykorzystaniem plakatów)*, 
8. Środki psychoaktywne** w USA (z wykorzystaniem filmów fundacji Foundation for a Drug-Free World)*, 
9. Rola środków psychoaktywnych** w życiu człowieka – sąd nad Ryszardem Riedlem (z wykorzystaniem filmu Skazany na bluesa)*, 
10. Formy i rodzaje przemocy (z wykorzystaniem filmów Młodzi przeciw przemocy), 
11. Cyberbullying, 
12. Komunikowanie się i rozwiązywanie konfliktów*, 
13. Specyfika wieku dojrzewania (z uwzględnieniem neurodydaktyki)*, 
14. Budowanie swojej wartości, 
15. Autoprezentacja i wywieranie wpływu na ludzi.

* obejmują zawsze działania także na rzecz rodziców uczniów lub angażują rodziców uczniów
** przez środki psychoaktywne rozumie się tutaj alkohol, narkotyki, tzw. dopalacze, leki i inne substancje przyjmowane w celu odurzenia się.

Naszym programem objęliśmy już wielu nastolatków. Wiemy, co robimy. Wybrane zdjęcia znaleźć można w Galerii na Instagramie.

Instagram

 

Fundacja Innopolis w ramach realizacji programu profilaktycznego Motivation Punch współpracuje również z grupą hip-hopową „Full Power Spirit”.

Przedstawiamy Państwu ofertę realizacji autorskiego programu motywacyjno-profilaktycznego „Znajdź pomysł na siebie”, który skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Program trwa 100 minut, może zostać zrealizowany na terenie szkoły dla grupy 100-300 osób.

W trakcie spotkania próbujemy – niekiedy w żartobliwy sposób – sprawdzić, gdzie dziś warto szukać: szacunku, miłości i akceptacji. Program obejmuje m.in. konkursy, skecze, prezentacje oraz pokaz beat-boxu – w wykonaniu jednego z najlepszych polskich specjalistów w tej dziedzinie – prykONE, a także koncert członków zespołu Full Power Spirit.

Projekt „Znajdź pomysł na siebie” jest skonstruowany w taki sposób, by zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić ich do aktywnego przeżywania młodości, w oparciu o wierność wartościom. Program artystyczny podparty jest świadectwami z życia artystów. Zawiera on także elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany jest na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY. Słowo mówione oraz rapowane podpieramy obrazem wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowane wizualizacje.

Młodzież naprawdę przyjmuje to przesłanie! Sposób organizacji, formy i metody szkoleniowe oraz czas trwania programu dostosowane do oczekiwań Zamawiającego.POWRÓT
Live Chat Software